Segregacja odpadów
2020-03-02

W dniu dzisiejszym gościliśmy w przedszkolu Panią Henrykę Mańka, pracującą w pobliskiej bibliotece. Na zajęciach Pani Henryka przybliżyła dzieciom tematykę związaną z segregacją odpadów oraz przeczytała książeczkę pt. "Basia i śmieci".  Bardzo dziękujemy Pani Henryce za poświęcony dla nas czas i wspaniałą zabawę.  

2020-03-02

Profilaktyka w związku z zagrożeniem koronawirusem

W związku z zagrożeniem koronawirusem prosimy o zachowanie podstawowych środków ochronnych przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19 jak też innymi chorobami przenoszonymi drogą kropelkową, np. grypą sezonową. Proszę o stosowanie zasad higieny osobistej, konieczności mycia rąk i ich osuszania a także konsultacji lekarskiej i pozostania dziecka w domu w przypadku choroby.

Apelujemy do Państwa, aby nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola!

Jednocześnie informujemy, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola, rodzicowi dziecka do 8. roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa Dz. U. 2017, poz. 1368).

Nauczyciele na bieżąco przeprowadzają z dziećmi zajęcia na temat przestrzegania zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

Polecamy Państwu również stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus

 

Pierwszy Dzień Wiosny
2020-03-03

Z powodu zawieszenia zajęć zaplanowana uroczystość „Pierwszy dzień Wiosny” odbędzie się w późniejszym terminie. 

 

UWAGA RODZICE
2020-03-11

Działając na podstawie ustawy z dnia 02.03.2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych /Dz.U.2020 poz.374/ Dyrektor Przedszkola Nr 23 w Rybniku zawiesza wszelkie zajęcia dydaktyczno – wychowawcze od 12.03.2020r. do 25.03.2020r.
W dniach 12 i 13 marca do przedszkola przyjmowane są dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.
Podczas przerwy dzieci nie powinny opuszczać swojego miejsca zamieszkania.
Jednocześnie informujemy, że jako rodzicom dzieci w wieku do lat 8 przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy – wniosek do pobrania na stronie ZUSu  https://www.zus.pl/
Dyżur telefoniczny w godzinach pracy przedszkola tj. w godzinach 6.30 – 16.00 pod numerem telefonu 324226211

DRODZY RODZICE
2020-03-18

W ZAKŁADKACH POSZCZEGÓLNYCH GRUP ZNAJDUJĄ SIĘ PROPOZYCJE ZABAW I ĆWICZEŃ DLA DZIECI WYNIKAJĄCE Z REALIZACJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ DLA PRZEDSZKOLI.
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY :)

Rekrutacja do przedszkoli i do szkół podstawowych - PILNE!
2020-03-19

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych wszystkie działania związane z rekrutacją zostają zawieszone.                                                                                                                                           Nowe terminy rekrutacji zarówno do przedszkoli jak i do szkół podstawowych zostaną podane do wiadomości po wznowieniu pracy szkół i przedszkoli.

Drodzy Rodzice
2020-03-25

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej funkcjonowanie przedszkola zostaje tymczasowo ograniczone do 10 kwietnia 2020 r.

Pragnę Państwa poinformować, że od 25 marca nauczyciele będą prowadzić nauczanie zdalne za pośrednictwem strony internetowej. Wychowawcy grup będą zamieszczać materiały dla dzieci zgodne z podstawą programową do samodzielnej pracy w domu na dany dzień. Materiały będą pojawiać się codziennie rano do godziny 9.00 w zakładkach poszczególnych grup. Proszę w miarę możliwości systematycznie realizować z dziećmi zamieszczane zadania, ćwiczenia i zabawy. Czas pracy dziecka należy dostosować do jego możliwości. Proszę pamiętać, że uczymy poprzez zabawę. Prace dzieci proszę składać w teczce lub segregatorze.

Wychowawcy oraz nauczyciele będą z Państwem w stałym kontakcie za pośrednictwem poczty e-mail (adres poczty będzie podany w zakładce każdej z grup). Zachęcamy do przesyłania pytań do nauczycieli i informacji o postępach Państwa dzieci.

Moją formą kontaktu z Państwem będzie strona internetowa „Aktualności”, poczta e-mail: przedszkolenr23@gmail.complatforma ePrzedszkole oraz kontakt telefoniczny 324226211. Proszę pamiętać, że zawsze służymy pomocą. W razie jakichkolwiek wątpliwości, pytań, proszę pisać lub dzwonić. Przed nami trudny czas pełen wyzwań. Zawsze mogłam liczyć na Państwa współpracę i wyrozumiałość. Dlatego bardzo proszę o pomoc w realizacji nowego zadania jakim jest nauczanie zdalne. Wspólnymi siłami pokonamy wszelkie trudności. Mam nadzieję, że już niedługo wszyscy spotkamy się w naszym przedszkolu.

Przedszkole bez Waszych – Naszych dzieci to tylko budynek.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Renata Brzezinka – Dyrektor Przedszkola nr 23 w Rybniku

Wesoła Ciuchcia umila czas swoim przedszkolakom :)
2020-03-31

Twoje dziecko się nudzi? Zapraszamy na dodatkowe aktywności, które znajdziesz w zakładce "Ciuchciowy sposób na nudę"

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach