Co musisz wiedzieć o koronawirusie

2020-03-02

Profilaktyka w związku z zagrożeniem koronawirusem

W związku z zagrożeniem koronawirusem prosimy o zachowanie podstawowych środków ochronnych przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19 jak też innymi chorobami przenoszonymi drogą kropelkową, np. grypą sezonową. Proszę o stosowanie zasad higieny osobistej, konieczności mycia rąk i ich osuszania a także konsultacji lekarskiej i pozostania dziecka w domu w przypadku choroby.

Apelujemy do Państwa, aby nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola!

Jednocześnie informujemy, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola, rodzicowi dziecka do 8. roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa Dz. U. 2017, poz. 1368).

Nauczyciele na bieżąco przeprowadzają z dziećmi zajęcia na temat przestrzegania zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

Polecamy Państwu również stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach