Archiwum: październik 2019

Akcja charytatywna
2019-10-12

"Święty Mikołaj z polskimi dziećmi mieszkającymi na Kresach" 

W dniach 14.10.2019r. - 05.11.2019r. odbędzie się zbiórka artykułów żywnościowych,  szkolnych,  słodyczy i maskotek dla dzieci w polskich szkołach na wileńszczyźnie, jak również dla polskich dzieci mieszkających na Kresach m.in. w Grodnie (Białoruś) oraz we Lwowie i W Stanisławowie (Ukraina). 

Wierzymy,  że nasze dzieci potrafią cieszyć się tym,  że sprawiają i hmm radość. 

Liczymy na Waszą pomoc!

Audycja muzyczna z okazji Dnia Edukacji Narodowej
2019-10-14

Dzisiaj 14 października w Naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Z tej okazji mogliśmy wysłuchać pięknej audycji muzycznej pt. "Jesień malowana dźwiękiem". Nasze przedszkolaki podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Ten dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, a wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, Rodzicom i wszystkim przedszkolakom za piękne życzenia, słodkości, kwiaty i miłe gesty.

2019-10-15

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przedszkolnym konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejsza dynia”

Polonia Rybnik JUDO
2019-10-16

Dzisiaj w Naszym Przedszkolu odbył się pokaz Judo, czyli zajęcia rozwijające wszystkie zdolności motoryczne,  przedstawiające umiejętności bezpiecznego upadania oraz dużo ćwiczeń z zakresu gimnastyki.  Niektóre z dzieci mogły same spróbować swoich sił w podstawach Judo.  Przedszkolaki były bardzo zadowolone! 

Policja
2019-10-17

Dzisiaj Nasze Przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Policji, którzy przybliżyli dzieciom ogólne zasady bezpieczeństwa poruszania się po drogach. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania obcej osoby oraz ataku groźnego psa.  Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję "żółwika", która chroni przed atakiem zwierzęcia. 

Dzieci dzieliły się swoim doświadczeniem. Pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachować na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Szkoła pamięta
2019-10-25

W piątek nasze przedszkole brało udział w akcji "Szkoła pamięta". W ramach niej przedszkolaki wyruszyły odwiedzić i zapalić znicz przy grobach bohaterów wojennych na cmentarzu oraz pod pomnik Powstańców śląskich. Również w naszym przedszkolu powstała gazetka tematyczna przypominająca dzieciom wydarzenia historyczne.  

Audycja Muzyczna "Jesienna muzyka"
2019-10-29

We wtorek nasze przedszkolaki brały udział w audycji muzycznej zorganizowanej przez nauczyciela muzyki pobliskiej Szkoły Podstawowej  nr 21. 

Zdjęcia do kalendarza
2019-10-30

5 listopada odbędzie się dodatkowa sesja fotograficzna. 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach