Nauczanie zdalne- Kolory flagi

Temat dnia: Kolory flagi
I. Ćwiczenia poranne

1. Zabawa „Kurki”.
Zamieńcie się teraz w kurki i wykonujcie polecenia prowadzącego.Zapraszam:
zabawa Kurki

II. Zajęcia organizowane przewidziane programem
Zajęcia plastyczno- techniczne

1. Zachęcam do wysłuchania wiersza, którego fragment w tym tygodniu już słyszeliście. A może ktoś go już zna? Widziałam na przesłanych do mnie filmach, że niektóre dzieci świetnie zapamiętały początek wiersza. Gratuluje!
A teraz zapraszam do wysłuchania:
wiersz

2. Pamiętacie piosenkę: Jesteśmy Polakami? Zapraszam do przypomnienia piosenki i zabawy tanecznej w jej rytmie. Tańczcie, podskakujcie, bawcie się i próbujcie śpiewać refren piosenki:
piosenka Jesteśmy Polakami

3. Na koniec zachęcam Was do wykonania flagi Polski w dowolny sposób.
Można malować farbami, kolorować, wyklejać plasteliną, odciskać paluszkami, wyklejać kolorowym papierem, bibułką. Każda flaga na pewno będzie piękna.
Czekam na Wasze flagi.
Miłej pracy!

Pozdrawiam, p.Karina

III. Propozycje zajęć popołudniowych

1. Zabawa dydaktyczna: Jak się nazywasz?
Dziecko próbuje się pięknie przedstawić. Podaje swoje imię, nazwisko oraz jeśli potrafi, to adres zamieszkania...a może zapamiętało chociaż nazwę miasta, w którym mieszka.
Zachęcam do takich prób.

2. Zabawa Rzucamy do celu
Na podłodze stawiamy miskę lub wiaderko i wrzucamy do środka piłki, balony lub zgniecione w kulki gazety. Oczywiście wygrywa ten, kto wykona najwięcej prawidłowych rzutów z wyznaczonej linii.

3. Zabawa Skocz do mety
Na podłodze układamy dwa sznurki, oznaczające start i metę.
Ustawiamy zawodników przy pierwszej linii. Każdy z nich rzuca kostką i skacze tyle razy ile oczek wyrzucił. Powtarzamy to aż ktoś przekroczy linię mety!

Udanej zabawy!p.Ola