Przedszkolak w domu- radosne re re kum kum

2020-03-26

Bardzo dziękuję za wszystkie zdjęcia i informacje, które od Państwa otrzymuję. Uśmiechnięte buzie dzieci są bezcenne.

W dniu dzisiejszym w dalszym ciągu będziemy zajmować się żabkami i bocianami.


1. Na początku proponuję zabawę „Re re kum kum”.
Dziecko w przysiadzie podskakuje po pokoju, udając żabę. Gdy na swej drodze spotka drugą żabkę- innego członka rodziny, wita się z nim mówiąc: re re, druga żabka odpowiada: kum kum. Zabawa może trwać dopóki sprawia dziecku radość.

2. Kolejna zabawa: „Gram w kolory”. Dziecko przemieszcza się wesoło po pokoju. Inny członek rodziny uderza w dowolny instrument, gazetę lub klaszcze. Gdy uderzy w instrument wolno cztery razy, dziecko szuka i dotyka czegoś w kolorze zielonym.

3. Zabawa „Przylot bocianów”. Dziecko porusza się po pokoju z szeroko rozpostartymi ramionami, udając lecącego bociana. Na hasło: gniazdo- ląduje, składając skrzydła blisko ciała. Następnie może stanąć na jednej nodze, głośno przy tym klekocąc.

4. Zabawa ze słowami. Dziecko mówi całe słowo związane z wiosną, które z rytmicznym podziałem (na sylaby)powiedział wcześniej dorosły, np. wio-sna, kro-ku-sy, bo-cian, ża-ba.

5. Jeśli ma ktoś ochotę na kolejną pracę plastyczną, to proponuję wykonanie wspólnie
z dzieckiem żabki z kółek.
Jeżeli nie mamy w domu zielonego papieru, białe kółka możemy pokolorować.
Poniżej propozycja wykonania żabki
żabka


6. Wykonaną żabkę proponuję położyć na podłodze z lewej strony dziecka, a następnie poprosić je o „narysowanie” niewidzialną kredką szlaczka z linii zaokrąglonych od góry-imitującego skoki żaby, tworząc małe,a potem coraz większe skoki.

Życzę udanej zabawy.
Karina Zdziebłowska

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach