Zawody w mojej miejscowości

2020-04-24

24.04.2020r.-Nauczanie zdalne

Temat dnia: Zawody w mojej miejscowości

I. Ćwiczenia poranne: Rytmiczna rozgrzewka w podskokach

II. Zajęcia organizowane przewidziane programem

Rozwijanie mowy i myślenia

Zapraszam rodziców do przeczytania wiersza: M. Strękowskiej-Zaremby „Małe miasteczko”,

W małym miasteczku nie ma wieżowców

Schodów ruchomych ni zoo,

Lecz drzew tu więcej i kwiatów i ptaków,

Które śpiewają wesoło.

Dokoła rynku stoi rząd domów

W siedmiu kolorach tęczy ;

Ruch jest nieduży, spokojnie miło,

Czasami pszczoła zabrzęczy.

Czyste powietrze pachnie zielenią,

Na niebie świeci słoneczko,

Wszędzie jest blisko, ludzie się znają

Dbają o swoje miasteczko.

Zachęcam do przeprowadzenia rozmowy z dzieckiem na temat wiersza:

-czego nie ma w małych miasteczkach

-czego w małych miasteczkach jest więcej

-co to znaczy dbać o swoje miasteczko

-jakie zawody są popularne w twojej miejscowości, jak je rozpoznajesz?

Zajęcia plastyczne: Zostajemy na chwilę projektantami możemy spróbować zaprojektować drogę do przedszkola. Technika dowolna

Język angielski: Powtarzamy piosenkę oraz rodzaje pogody. Zapraszam do śpiewu:

III. Ćwiczenia graficzne

Chętnych zapraszam do wypełnienia kart

Karty pracy cz.5 nr 8, 9 (karty pomarańczowe)

Karty pracy cz.2 nr39 (karty zielone)

Ile orzechów zbierze wiewiórka-zaznacz odpowiednią liczbę (nie ma potrzeby drukowania, dziecko może wodzić palcem po ekranie i wskazać liczbę)

Zabawy popołudniowe- propozycje zabaw

Zaginiony skarb

Dzieci najbardziej lubią się bawić w piratów, którzy szukają skarbu. Wspólnie rysujemy mapę mieszkania. W jednym miejscu rodzice chowają skarb i oznaczają na mapie.

Dzieci przebierają się za piratów, płyną na łóżkach, czyli okrętach i podążają do wyznaczonego celu. Nasze pociechy uwielbiają gdy chowamy jakieś małe upominki, ale zabawa jest świetna nawet, gdy są to dobrze im znane rzeczy. Dodatkowy plus jest taki, że nie ma dużego bałaganu.

Zabawa w sklep

Zabawa w sklep przede wszystkim wspomoże nasze dziecko w nauce liczenia. Do jej przygotowania posłużą nam wcześniej zebrane i umyte opakowania po jogurtach i serkach oraz owoce, a w ramach waluty np. kamyczki, guziki bądź sztuczne pieniądze. Jeśli naszemu szkrabowi taka rozrywka przypadnie do gustu, to możemy mu kupić także specjalnie, dziecięce zestawy do zabawy w sklep. Zabawa w sklep uczy dzieci przedsiębiorczości, wartości pieniędzy oraz przysposabia je do zarządzania budżetem. Nawet najbardziej rozrzutny maluch w końcu zrozumie, że mając określoną kwotę, może kupić tylko określoną liczbę rzeczy. Raz i drugi skończy mu się "gotówka", a za trzecim zastanowi się przed wydaniem kieszonkowego.

Fryzjer

Dzieci kochają naśladować dorosłych, zatem z chęcią skopiują ruchy mamy, która codziennie czesze im włosy. Za obiekt doświadczeń fryzjerskich mogą im posłużyć lalki bądź członkowie rodziny, natomiast za asortyment wszelkiego rodzaju spinki i gumki, których na co dzień używamy do stylizacji naszych fryzur.

Drodzy Rodzice zajęcia dostosowujemy do indywidualnych możliwości dziecka.

Pozdrawiam Was kochani, życzę zdrówka, ściskam mocno p.Sabina