Jestem przyjacielem przyrody

2020-04-14

 

KWIECIEŃ, DBAMY O PRZYRODĘ

14.04.2020 – Nauczanie zdalne

Temat dnia: Jestem przyjacielem przyrody

 

I . Ćwiczenia poranne

Ćwiczenia poranne: „Dbamy o postawę”

https://www.youtube.com/watch?v=2BQCcIjudZ8

II. Zajęcia organizowane przewidziane programem.

Zajęcia plastyczne: „Motyle”

Potrzebne nam będzie: rolka z papieru toaletowego, blok techniczny, nożyczki, klej, brokat lub cekiny (kto posiada w domu, motyl może być wykonany według inwencji twórczej dziecka) pod linkiem krok po kroku jak wykonać motyla

https://www.youtube.com/watch?v=99sJR7MgUtA

 

Na zajęcia z innowacyjne z języka angielskiego zaprasza Pani Ania

"Akademia Umysłu Junior, zabawy z językiem angielskim - innowacja pedagogiczna"

Na obrazku jest siedem pojemników na śmieci. Zapoznaj się z ich nazwami. Natępnie posegreguj poniższe śmieci do prawidłowych pojemników. (metal, świetlówki, plastik, zmieszane, makulatura, szkło, baterie) materiały do druku  poniżej

 

1. Zabawy zaczynamy od szybkiej rozgrzewki. Mogą być to skoki, zajączki, berek z workiem, przechodzenie pod sobą, przeciąganie się z partnerem, bieg w miejscu. Polecam również piosenkę https://www.youtube.com/watch?v=oD_4YBKMKFs

2. Zabawy do wyboru:

"Czaty na czworakach" - dziecko ustawiają się na jednym końcu pokoju, "czatujący" na drugim końcu, tyłem do dziecka, które stara się na czworakach zbliżyć do czatującego. Gdy "czatujący" odwróci się twarzą do dziecka, te winno zatrzymać się w miejscu, w uprzednio ustalonej postawie. Jeżeli "czatujący" dostrzeże, że dziecka poruszyło się lub zatrzymało w nieprawidłowej postawie, poleca mu cofnąć się do linii startu. Wygrywa ten, które pierwszy dojdzie do "czatującego".

"Ślimak pokazuje rogi" - leżenie przodem, dłonie pokazują rogi, uniesienie tułowia ponad podłogę, broda, łopatki ściągnięte. Wytrzymać (liczyć do 10). Położyć się, rozluźnić, liczyć do 5. Całość powtórzyć 3 razy.

"Dziad i żołnierz" - dziecko porusza się po pokoju; na zapowiedź "dziad" pochyla się i garbi, na zapowiedź "żołnierz" przybiera postawę prawidłową.

"Karuzela" - (do ulubionej piosenki dziecka) - wykroki wykonuje się z dotykaniem podłogi palcami stóp, a podskoki z obciąganiem stóp.

"Kaczuszki" - piosenka https://www.youtube.com/watch?v=zW1_ANe0l94

3. Między zabawami stosujemy przerwy - truchcik, oddychanie.

4. Na zakończenie stosujemy zabawy w pozycjach niskich - elementy relaksacji i wyciszenia.

Gorąco polecam korzystać ze stronki

http://zdrowoisportowo.edu.pl/2020/03/16/dzieci-trenuja-w-domu-dzien-1/

gdzie trwa akcja "Dzieci trenują w domu".Codziennie można tam znaleźć nowe ćwiczenia i zabawy sportowe, które dzieci mogą wykonywać w domu.

 

Dzieci mogą wypełnić Karty pracy

Cz.4 str. 72,73 pomarańczowe

.Cz.2 str. 44 zielone

 

 

 Pozdrawiamy p.Ania i Sabina

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach