2021-01-26

Szanowni Rodzice. Jest zima, czyli najcięższy czas dla niechcianych i porzuconych zwierząt. Po raz kolejny więc nasze przedszkole organizuje zbiórkę karmy i darów dla Schroniska dla Zwierząt w Rybniku. Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie naszej akcji. Liczymy, że los zwierząt nie jest Państwu obojętny.

 

 

Zbiórka rozpocznie się 1 lutego i potrwa do 8 lutego br.

Pracownicy schroniska bardzo prosili, aby nie kupować ogromnych opakowań zupełnie bezwartościowej karmy w dyskontach i supermarketach. Zwierzęta są karmione markową i dobrą jakościowo karmą suchą i mokrą. Ważna jest jakość a nie ilość. Dlatego też każda niewielka puszka czy saszetka droższej i lepszej karmy będzie bardzo mile widziana.

Potrzebna jest sucha karma firm:

Acana , Brit, Taste of the Wild, Wiejska Zagroda,Purizon

Mokra karma firm:

Brit, Dolina Noteci, Rocco, Animonda , Lukullus, Wiejska Zagroda

Schronisko potrzebuje także czegoś do wyścielenia bud i legowisk. Mogą to być stare dywany, ręczniki, wykładziny i wszystkie rzeczy, które nie mają w środku wypełnienia. Prosimy więc nie przynosić poduszek, kołder i materacy.

Z góry dziękujemy za Państwa zrozumienie, życzliwość i szczodrość.

Dla lepszego zrozumienia potrzeb i sytuacji panującej w rybnickim schronisku, zachęcamy do przeczytania wywiadu pod poniższym linkiem:

https://www.radio90.pl/zwlaszcza-teraz-pamietajmy-o-zwierzetach-ze-schroniska-jak-mozemy-pomoc.html?fbclid=IwAR3dkOi2GPnOcFX6BWUq3Ja5MqUaGeiI1cdKBFy_UScziJ2HXzmAS7OuHi0

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach