Spotkanie z policjantem

2020-09-23

22 i 23 września 2020r. r do naszego przedszkola przybyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Spotkanie odbyło się zgodnie z realizacją programu ,,Bezpieczni i zdrowi".

Na spotkaniu, policjanci w rozmowie z dziećmi poruszyli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze, bezpieczeństwa zabaw na powietrzu, a także ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Opowiedzieli także o zagrożeniach jakie niesie ze sobą samowolne oddalanie się z domu, przedszkola czy podwórka z osobą nieznajomą oraz o konieczności informowania dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów.
Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął w ogrodzie przedszkola.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy, policjanci otrzymali pamiatkowy dyplom.

W zwiazku z panującym zagrożeniem epidemicznym, spotkanie odbyło się w ogrodzie przedszkolnym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, higieny i dystansu społecznego.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach