Archiwum: wrzesień 2023

Powitanie Przedszkola!
2023-09-01

Wakacje dobiegły końca i przyszedł czas powrotu do przedszkola! Wraz z nowym rokiem szkolnym część naszych przedszkolaków awansowała do starszych grup, aby tam po wakacjach przywitać się ze swoimi długo niewidzianymi kolegami, koleżankami i paniami. Szczególnie ciepło witamy nasze Maluszki które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Życzymy Wam szybkiej adaptacji , mamy nadzieję że wkrótce za drzwiami będzie słychać tylko śmiech i wesołą zabawę.
A wszystkim naszym Przedszkolakom życzymy, aby ten rok szkolny przyniósł ze sobą wiele nowych przygód i przedszkolnych przyjaźni, radości z nauki, beztroskiej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha!

2023-09-15

Słyszeliście o Dniu Kropki? Jeśli wydaje się Wam, że to kolejne wymyślone, nowomodne i nieciekawe święto – jesteście w błędzie! Przeczytajcie dlaczego warto świętować Dzień Kropki w przedszkolu i dlaczego to doskonały moment na to, by przekonać się, że mała kropka potrafi przynieść wielkie zmiany! Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

2023-09-20
Dzień Przedszkolaka to ważna data,
nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata!
Świętujmy dziś razem, mali i duzi,
niech nie zabraknie uśmiechu na dziecięcej buzi!
Kochane PRZEDSZKOLAKI,
niech Wam zawsze słońce świeci!
Najlepszego - NASZE DZIECI!!!

 

Organizacja pracy przedszkola w miesiącu lipcu i sierpniu 2024r.
2023-09-27

Przedszkole nr 23 w Rybniku w okresie wakacyjnym będzie zamknięte od 19.08. do 30.08.2024r.

W tym czasie rodzice muszą zapewnić opiekę swoim dzieciom, ponieważ nie będzie możliwości zapisania dziecka do innego przedszkola.

 

DZIEŃ JABŁKA
2023-09-28

Świętujemy Dzień Jabłka, dziś każdy przedszkolak zabierze do domu pyszne, czerwone jabłuszko :-) NA ZDROWIE!!!

2023-09-29

29 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z tej okazji,  wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni medalami "Super Chłopak". Zaprosiliśmy także w tym dniu do przedszkola Pana Karola, tatę Tymka , wraz z innymi ratownikami medycznymi.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach