Spotkanie czytelnicze
2020-02-03

W poniedziałek mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu Panią Henrykę Mańka z Państwowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku (filia nr 10), która przeczytała naszym przedszkolakom ksiązeczki tj. "Kacer jest zly na swoich braci" oraz "Kacper chodzi z głową w chmurach". Dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści i wykonywały ćwiczenia zawarte w publikacjach. Bardzo dziękujemy Pani Henryce za poświęcony nam czas. 

Wizyta Straży miejskiej
2020-02-07

W piątek odwiedzili nasze przedszkole funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rybniku.  Podczas prelekcji dzieci obejrzały film o Rybku oraz dowiedziały się jak prawidłowo segregować śmieci.  Straż miejska przywiozła specjalnie oznakowane kosze i stertę śmieci, aby dzieci mogły samodzielnie posegregować odpady do odpowiednich pojemników. Trzeba przyznać,  że naszym dzieciom poszło znakomicie! Na koniec dzieci dostały odblaski, aby wieczorami były bezpieczne na drodze.  

2020-02-10

Czy to wróżka czy królewna?

Suknia złota czy też srebrna? 

Może rycerz,  może Zorro?

Będzie nas tu wszystkich skoro...

Tłusty czwartek
2020-02-20

Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci długo nie musiały czekać, bo już po śniadaniu mogły ze smakiem zjeść pysznego pączka z dżemem. 

Z tej okazji przedszkolaki oprócz pączka dostały również po małym upominku do domu. 

2020-02-21

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych.

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach