Archiwum: grudzień 2018

Dzień Górnika
2018-12-04

W dniu 3 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne wydarzenie. Tego dnia, w galowym oraz w roboczym stroju, na spotkanie z dziećmi przybyli górnicy. Nasi goście wprawili w wielkie zdumienie dzieci, które po raz pierwszy na własne oczy mogły zobaczyć prawdziwego górnika. W trakcie spotkania, dzieci z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w niezwykle barwną opowieść o codziennym trudzie górników, pracujących głęboko pod ziemią, o niebezpieczeństwach pracy. Opowiedzieli również jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Szczególnie duże zainteresowanie budził Skarbek, za którego był przebrany jeden z górników. Bardzo dziękujemy naszym górnikom za współpracę. 

Mikołajki
2018-12-06

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko Święty MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Wyraźni na drodze
2018-12-07

 

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w projekcie edukacyjnym " WyRaźni na drodze" przygotowanym we współpracy z Fundacją "MARSZ ZEBRY".
Na zajęciach w grupie „Biedronki” przeprowadzono cykl zajęć koncentrujących się na zagadnieniach związanych z widocznością na drodze.
Na pierwszych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu dzieci poznały podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego: poruszanie się chodnikami wzdłuż jezdni, przechodzenie przez ulicę w miejscach oznakowanych.
Kolejne spotkanie dotyczyło pozytywnych  i negatywnych postaw oraz zachowań w ruchu drogowym.
Blok trzeci dotyczył doboru stroju oraz odblasków, aby być widocznym na drodze, szczególnie w pochmurne dni.
Dzieci wykonały również prace plastyczne: sygnalizatory świetlne oraz znaki drogowe, otrzymały również kolorowanki oraz odblaski.

 

2018-12-18

Ogólnopolska Akcja Bicia Rekordu Polski w Kolorowaniu Sznupka na Czas!

Hej kolęda, kolęda ...
2018-12-20

Dzisiaj w naszym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście. Byli to kolędnicy z  Zespołu Szkół nr 5 im. Józefa Rymera, którzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój śpiewając kolędy i pastorałki.

Mikołajkowa zbiórka
2018-12-21

W naszym przedszkolu miała miejsce Mikołajkowa zbiórka na rzecz schorniska dla kobiet i kobiet z dziećmi "Przytulisko". Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się z zbiórkę żywności. Udałonam się zebrać sporą ilośc żywności i środków higieny. Za zebraną kwotę (60 zł) zostały zakupione dodatkowe produkty tj. serki, owoce, wędliny itp. 

Życzenia
2018-12-24

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,
gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole.
Jest taki wieczór, gdy gasną spory,
wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia.
To noc niepowtarzalna, magiczna noc bożego narodzenia.
W tę jedyną i niepowtarzalną noc życzymy wszystkim wielu głębokich przeżyć,
a także wiele szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola nr 23 w Rybniku

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach