2022-05-06

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie rzeczowe na cele związane z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Aktualnie najpilniejszą potrzebą jest jedzenie i podstawowe produkty chemiczne.

 

Zestaw ćwiczeń interaktywnych w programie dla dzieci Я тут!
2022-04-12

Firma Learnetic przy współpracy z ukraińskim wydawnictwem edukacyjnym Ranok przygotowała dodatkowo i udostępniła bezpłatnie cyfrowe wersje podręczników, z których korzystać mogą ukraińscy uczniowie na całym świecie.

Wszystkie materiały interaktywne zostały udostępnione każdemu dziecku, rodzicowi i nauczycielowi na platformie dzwonek.pl. w zakładce KOLEKCJE - KLIK

2022-04-07

Zapraszamy do zapoznania się z projektem “Druha We Mnie Masz”. Program ten został stworzony przez polską młodzież w celu niesienia pomocy naszym ukraińskim rówieśnikom (licealistom oraz studentom).

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej, która działa w języku angielskim, polskim oraz ukraińskim - KLIK

 

2022-04-07

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” we współpracy z Global Empowerment Mission uruchamia program pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Celem projektu jest wsparcie w realokacji uchodźców z miejsc tymczasowego pobytu – stadionów, hal sportowych, dworców, szkół – do ludzi i rodzin w całej Polsce i Europie, oferujących bezpieczne schronienie we własnych domach i mieszkaniach. Nie chcemy tworzyć obozów dla uchodźców w Polsce. Pragniemy, aby każdy z nich znalazł schronienie wśród nas, mieszkańców całej Unii Europejskiej. Projekt Relokacja -  Klik

ZNP Rybnik - kurs języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy
2022-04-05

Związek Nauczycielstwa Polskiego w Rybniku organizuje bezpłatny kurs podstawowy języka polskiego dla młodzieży i dorosłych uchodźców z Ukrainy / Товариство польських учителів у Рибнику організовує безкоштовний базовий курс польської мови для молоді та дорослих біженців з України - KLIK

 

2022-03-18

Galeria Sztuki Zakamarek w Gliwicach, Klub Pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Centrum Kształcenia Ustawicznego Filia Politechniki Śląskiej w Rybniku ora Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach zaprasza dzieci z Ukrainy na warsztaty plastyczne /arteterapie/

zapisy: galeriazakamarek@polsl.pl   limit: 10 osób

wiek: od 4 lat do 12 lat

 

2022-03-17

Leży Ci na sercu los uchodźców z Ukrainy, którzy uciekając przed grozą wojny, znaleźli bezpieczne schronienie w Rybniku? Chcesz pomóc, a nie wiesz jak to zrobić? Myślisz o wolontariacie? Możesz zaoferować dach nad głową albo pracę?

2022-03-10

Podczas ostatniej zbiórki pokazali Państwo jak wielkie mają serca w tych trudnych czasach.

Nasza placówka została poproszona o pomoc w zebraniu jeszcze dwóch rzeczy. W naszej dzielnicy bardzo potrzebne są sprawne automaty do prania oraz suszarki mechaniczne, jeżeli ktoś z Państwa dysponuje takim sprzętem oraz chciałby pomóc to prosimy o kontakt z wychowawcami grup.

Organizacji szkolnictwa dla obywateli Ukrainy
2022-03-09

Szkoły w Rybniku będą przyjmować dzieci uchodźców z Ukrainy.
Każdy przybywający do Polski cudzoziemiec z dzieckiem w wieku 7-18 lat jest zobowiązany do zapisania dziecka do szkoły odpowiedniego typu (zależnie od wieku i ukończonych lat nauki w swoim kraju). Nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna.

Informacje dotyczące organizacji szkolnictwa dla obywateli Ukrainy dostępne są TUTAJ:
Інформацію про організацію навчання громадян України можна знайти ТУТ:

W języku polskim - KLIK

W języku ukraińskim / українською мовою - KLIK

Podziękowanie
2022-03-04

Serdecznie dziękujemy Państwu za  dary, które przekazaliście na rzecz potrzebujących ofiar bestialskiej, rosyjskiej napaści na Ukrainę. Wszystkie rzeczy zostały już przekazane  konkretnej, ukraińskiej rodzinie. Hojnie ofiarowaliście jej wszystko, czego potrzebuje, by mogła żyć godnie, pomimo dramatu obecnej chwili.

Dziękujemy Wam jeszcze raz z całego serca. Swoją empatią i dobrocią piszecie właśnie piękną kartę historii Polski!

2022-02-28

Dziękujemy bardzo za szybką reakcję na naszą prośbę. Udało znaleźć się pierwszą ukraińską rodzinę,  która potrzebuje naszej pomocy. Pomagamy rodzinie w składzie: Mama, dorosła córka (w 20tc.), chłopczyk 11 lat i dziewczynka 2 lata.

Bardzo prosimy o włączenie się w zbiórkę.

2022-02-27

W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę wiele osób zastanawia się, jak może wesprzeć Ukrainę i jej obywateli.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach