Grupa "Motylki" - Ogłoszenia

Szanowni Rodzice

W związku z koniecznością przeprowadzenia czynności higienicznych, prosimy o odebranie z przedszkola rzeczy dzieci, takich jak poduszki, stroje gimnastyczne itp.(do wtorku 12.05)

                                                            Serdecznie dziękujemy

 

RUSZYŁ NABÓR DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

INFORMACJA DLA RODZICÓW

- Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do 16 czerwca 2020 r. (do godz. 15.00)

- Złożenie wniosku o przyjęcie do publicznej szkoły podstawowej mistrzostwa sportowego, oddziału sportowego w publicznej szkole podstawowej ogólnodostępnej i oddziału mistrzostwa sportowego (w której obowiązują próby sprawności fizycznej, o których mowa w art. 137 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo oświatowe) wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do 03.06.2020 r. (do godz. 15.00)

Witryna naborowa dla rodziców 15.00 rybnik.elemento.pl                

 

OGŁOSZENIE

Proszę, aby dzieci, wspólnie z rodzicami zaprojektowały i wykonały pierwszą stronę tytułową albumu (wszystkich prac wykonanych w domu), np.: „Motylkowy sposób na nudę”. Po powrocie do przedszkola wszystkie albumy z danej grupy zostaną nagrodzone.

 

 

 

INFORMACJA

Proszę systematycznie czytać informacje pojawiające się na stronie przedszkola oraz w zakładce grupy. W dalszym ciągu zbieramy makulaturę i nakrętki, które można przynosić dopiero wtedy, kiedy dzieci wrócą do przedszkola. Jednocześnie przypominam, że nie zbieramy już baterii.

 INFORMACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI DO SZKÓŁ i PRZEDSZKOLI

W związku zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach, placówkach oświatowych wszystkie działania związane z rekrutacją zostają zawieszone. Prosimy o wstrzymanie się z dostarczeniem dokumentów naborowych do sekretariatów szkół. Nowe terminy rekrutacyjne zostaną podane do wiadomości po wznowieniu pracy szkół  i przedszkoli.

 

 

Z powodu zawieszenia zajęć zaplanowana uroczystość „Pierwszy dzień Wiosny” odbędzie się w późniejszym terminie. Prośba o przygotowanie dzieciom stroju motylka jest nadal aktualna.

BALIK -21.02.2020r. W ramach zajęć w przedszkolu, odbędzie się balik dla dzieci. 

Proszę, aby w tym dniu wszystkie dzieci z grupy"Motylki" przyszły do przedszkola najpóźniej do godz. 7.50. Dzieci będą miały wykonywane przez fotografa pamiątkowe zdjęcia.

                                                

 

                                      

OGŁOSZENIE

W środę 27.11.2019r. idziemy do Szkoły Podstawowej Nr 21 na zajęcia do biblioteki szkolnej. Temat zajęć będzie dotyczył: ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA". Proszę o dostosowanie ubioru dzieci do warunków atmosferycznych.

Proszę, aby w tym dniu dzieci przyniosły również do przedszkola maskotkę -MISIA

Śniadanie będzie o godz. 8.10

ZAJĘCIA OTWARTE

Serdecznie zapraszan rodziców na zajęcia otwarte, które odbędą się 02.12.2019r. o godz. 9.30.

 

UROCZYSTE SPOTKANIE Z BABCIAMI I DZIADKAMI

19. grudnia 2019r. dzieci z grupy Motylki wystawią jasełka w domu parafialnym o godz. 16.00., na które zapraszamy babcie i dziadków. Proszę, aby dzieci przyszły przebrane w stroje zgodnie ze swoją rolą.

Zebranie z rodzicami odbędzie się 13.11.2019r. o godz. 16.00 w sali "Motylki".

Uwaga! Uwaga!

Dnia 25go października tj. piątek, w naszym
przedszkolu odbędzie się DZIEŃ DYNI.

Prosimy wszystkie dzieci o przybycie w tym dniu na
pomarańczowo (może być jeden element garderoby)
lub w stroju dyni.

WYJAZD DO CENTRUM KULTURY REGIONALNEJ W ŻORACH-OSINACH

22.10.2019 (wtorek) jedziemy na KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ.

Zbiórka 7.15 w przedszkolu

Śniadanie 7.30

Wyjazd: 8.00

Powrót: około godz. 13.00

INFORMACJA DOTYCZĄCA UBIORU

CHŁOPCY: ciemne spodnie, biała  koszula w miarę możliwości.

DZIEWCZYNKI: biała bluzka, czerwona spódnica - w miarę możliwości. Możemy pożyczyć czerwone spódnice, które mamy w przedszkolu. Prosimy, aby dziewczynki miały  dwa kucyki oraz kokardki we włosach biała i czerwona.

 

 

SPEKTAKL W DOMU KULTURY W RYBNIKU - BOGUSZOWICACH

W dniu 20.10.2019r. (niedziela) o godz. 16.00 dzieci z grupy Motylki i Pszczółki mają zaproszenie na spektakl         "W poszukiwaniu królewny"  w wykonaniu teatru Supełek. Proszę rodziców o przywiezienie chętnych dzieci do  Domu Kultury.

UWAGA!

Rodzice zapewniają opiekę swoim dzieciom.

 

W poniedziałek 23.09.2019r. obchodzimy w przedszkolu "Dzień Przedszkolaka". Proszę, aby dzieci przyszły ubrane na niebiesko.

WYCIECZKA - INFORMACJE DLA RODZICÓW

W dniu 19.06.2019r. dzieci z grupy Motylki i Pszczółki wyjeżdżają na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Żorach-Osinach.

Zbiórka o godz. 7.15. Wyjazd o godz. 8.00

Dzieci zjedzą śniadanie.Powrót około godz. 13.00

 

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach