2020-06-01

01.06.2020r.

Nauczanie zdalne
Temat dnia: Dzień Dziecka

Drodzy Rodzice, każda rodzina ma swoje tradycje i sposoby na obchodzenie Dnia Dziecka. Dla jednych to okazja na wręczanie wyjątkowych prezentów, dla innych moment na wspólne spędzanie czasu w oryginalnych miejscach. Poniżej kilka propozycji jak uczcić ten wyjątkowy dzień. Bo choć myśląc o pierwszym czerwca najczęściej mamy na myśli najmłodszych członków rodziny, to przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. Zatem świętujmy razem!

Moje drogie Kotki

Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam

Uśmiechu od ucha do ucha,

Mnóstwo powodów do radości.

Niech każdy Wasz dzień, będzie

pełen kolorów i szalonych zabaw

i niezapomnianych przygód.

Dzisiejszy Dzień niech będzie dla waszych pociech pełen wspomnień.

Kochani Rodzice opowiedzcie swoim dzieciom

-Jak wyglądał wasz dzień dziecka, czy go w ogóle obchodziliście

-Jak bawiliście się jako dzieci

-Zobaczcie wspólnie zdjęcia z dzieciństwa waszego i waszych dzieci, znajdźcie różnice i podobieństwa

-pobawcie się z dziećmi w jedną z gier/zabawę z waszego dzieciństwa

Zapraszam do wspólnego tańca

Tańcz, tańcz

Drodzy Rodzice zorganizujcie „wyjście do teatru” pozostając w domu. Przygotujcie bilety, ubierzcie się elegancko, niech będzie prawdziwie. Zobaczcie przedstawienie do wyboru według upodobań.

Teatry online

Kto nie przepada za teatrem, zapraszam do wspólnej zabawy:

Tańce połamańce

Zabawy popołudniowe

Wieczór planszówek

Lubicie gry planszowe? Na kolejną zawsze znajdzie się miejsce na półce, prawda? Może w
ramach Dnia Dziecka warto zorganizować rodzinny turniej? A na koniec wygrani i przegrani
pokrzepią się lodami i… znów zagrają.

Złów sobie prezent

Zapakuj drobiazgi (naklejki, drobne słodycze czy zabawki) w taki sposób, aby maluch mógł
złowić je na wędkę (możesz ją przygotować z kawałka kija, sznurka i spinacza do papieru
zamiast haczyka), pobawcie się razem w wędkarza!

Wspólne gotowanie

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają pomagać w kuchni. Idealnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu będzie rodzinne przygotowanie posiłku; nic nie smakuje lepiej niż domowa pizza czy babeczki. Możecie też wykombinować coś autorskiego (dziecięca pomysłowość nie zna granic!) lub sięgnąć po przepis z książki kucharskiej.

Podchody
Ważne, żeby starannie przygotować trasę i dostosować stopień trudności do wieku i temperamentu dzieci. Im młodsze maluchy, tym częściej zaplanujmy postoje, znaki, wskazówki i inne atrakcje

Pozdrawiam i ściskam życzę pięknego dnia p.Monika